Logo
Logo
Szybki podgląd zawartości http://www.body.weselicho-film.pl/rolowana-trawa-s17610.html:

Rolowana trawa - Body-katalog stron Strona główna
Regulamin
Jak dodać wpis?
Najpopularniejsze
Wyszukaj kamerzysta nowy sącz |wideofilmowanie nowy sącz |wideofilmowanie grybów Rolowana trawa Trawa z rolki - Piękny, zadbany trawnik to wizytówka Państwa posesji niemniej jednak także efekt Naszej edukacji i pracy! Od lat staramy się pomagać Państwu zdobyć trawnik, który będzie nie tylko odzwierciedleniem wizji estetycznej, niemniej jednak również trwałym miejscem różnego rodzaju relaksu, w tym sportu. Receptą na wszelkie bolączki związane z zakładaniem i pielęgnacją trawnika będą na pewno rozwiązania, jakie posiada Państwu do zaoferowania Nasza Firma. Regularne nawożenie, podlewanie, koszenie i kilka innych czynności pielegnacyjnych daje pewność wysokiej klasy produktu. Fast Garden - dla tych co nie lubią czekać! Piękny, zadbany trawnik to wizytówka mojej posesji, niemniej jednak także efekt Mojej wiedzy i pracy. Od lat staramy się pomagać Państwu zdobyć trawnik, który będzie nie tylko odzwierciedleniem wizji estetycznej, ale także trwałym miejscem różnego rodzaju relaksu, w tym sportu. Receptą na wszystkie bolączki związane z zakładaniem i pielęgnacją trawnika będą ze stuprocentową pewnością rozwiązania, jakie posiada Państwu do zaoferowania Nasza Firma. Oferujemy trawniki najwyższej klasy. - Rolowana trawa http://www.fastgarden.pl/ data dodania wpisu: 05-03-2015 Keywords: trawa olsztyn, trawa z rolki,trawa w rolkach, rolowana trawa pieniężno, trawa pieniężno, trawniki z rolki, trawa rolowana Google IP : 0 MSN IP : 0 Yahoo! IP : 0 Google BL : 0 MSN BL : 0 Yahoo! BL : 0
wpis umieszczony jest w podkategoriach: RTV, AGD, GSM / Akcesoria gsm
RTV, AGD, GSM / Aparaty cyfrowe
Biznes, ekonomia / Agencje reklamowe
tagi: trawa olsztyn, trawa z rolki, trawa w rolkach, rolowana trawa pieniężno, trawa pieniężno, trawniki z rolki, trawa rolowana Szybki podgląd zawartości http://www.fastgarden.pl/:
Trawa z rolki | Trawa w rolkach Sezon 2018 .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }
  • OBSŁUGA KLIENTA w godz. 8.00-18.00
  • tel. 532 400 401
  • tel. 55 243 67 05
  • e-mail: fastgarden@wp.pl

Trawa z rolki

Trawa sportowa

Trawa rekreacyjna

Trawa parkowa

Trawa drogowa

My wiemy, co w trawie piszczy !

Witamy w Fast Garden

Piękny, zadbany trawnik to wizytówka Państwa posesji ale także efekt Naszej wiedzy i pracy! Od lat staramy się pomagać Państwu uzyskać trawnik, który będzie nie tylko odzwierciedleniem wizji estetycznej, ale także trwałym miejscem różnego rodzaju relaksu, w tym sportu. Receptą na wszystkie bolączki związane z zakładaniem i pielęgnacją trawnika będą rozwiązania, jakie ma Państwu do zaoferowania Nasza Firma.

Trawa w rolkach

Fast Garden - dla tych co nie lubią czekać!

Pierwsze wzmianki o trawie z rolki

Szukając wzmianek o tym, jak to się stało, że trawa z rolki trafiła do powszechnego użytku, znaleźliśmy coś, co można uznać za pierwsze wykorzystanie darni wycinanej wraz z podłożem. Nie używano tego surowca do układania trawników, ale jako zadaszenie. Długą tradycję wykorzystywania trawy z rolki do okrywania dachów ma Islandia i Szwecja. W Stanach Zjednoczonych, po uchwaleniu ustawy w 1862 roku, osadnicy na Wielkich Równinach używali cegieł z wyciętej darni jako budulec i takim sposobem powstały całe domy darniowe. W tym czasie powstała pierwsza maszyna-pług do wycinania płatów wymyślona przez Johna Deere. W chwili obecnej urządzenia do wycinania trawy z rolki - John Dreere, znane są na całym świecie i każdy plantator o nich słyszał. Ów wynalazca był z zawodu kowalem, a jego pług do wycinania trawy z rolki zyskał przydomek ?pług, który zniszczył równiny?. Pierwsze płaty wykorzystywane do budowy domków preriowych miały wymiary 60 x 30 x 15 cm. W chwili obecnej trawa z rolki ma zdecydowanie cieńsze paski, zapewne dlatego, że wykorzystywane są tworzenia trawników, na dachach, zaś trawa stanowi jedynie materiał dekoracyjny.

Trawa z rolki w Polsce

W Polsce pierwsza wzmianka pochodzi z roku 1973, kiedy to w Gdańsku położono pierwszy trawnik z rolki. Pierwszym boiskiem wykonanym z trawy z rolki, a miało to miejsce w 1998 roku, było boisko Polonii Gdańsk. Podobno murawa była tak doskonała, że grający na nim Anglicy stwierdzili, iż nigdy wcześniej nie grali na tak dobrej trawie. Kolejne lata to już prawdziwy boom na ten produkt i w tej chwili jest ona już wykorzystywana powszechnie. Przede wszystkim trawa z rolki sprawia, że możemy cieszyć się zielenią trawnika niemal od razu. Poza tym unikamy wszelkich problemów związanych z nierównomiernym wysiewem, wydziobywaniem nasion przez ptactwo czy wypłukiwaniem przez wodę.

Trawa z rolki obecnie

Właściwie od kilkunastu lat funkcjonuje cały przemysł produkcji trawników z rolki. W zależności od wykorzystania, siedliska i intensywności eksploatacji, powstaje coraz więcej odmian tak, aby zaspokoić najwybredniejsze gusty.O innych zaletach takich trawników możecie przeczytać w naszych, pozostałych publikacjach BLOG Zakładanie trawników
Co nowego w Fast Garden Siekierski

AKTUALNOŚCI

TRAWA Z ROLKI Oferta 2018

Zadbaj o trawnik po zimie

Skup palet Pieniężno

Nasze trawniki dostarczają Państwu firmy spedycyjne

Z siewu czy z rolki? Oto jest pytanie...

Porównanie trawników

Trawnik z siewu

Trawnik z siewu jest w miarę dobry po 8 tygodniach, a zatem na efekt musimy czekać stosunkowo długo. Nie nadaje się do zadarniania terenów na skarpach z uwagi na fakt, że deszcz łatwo wypłukuje nasiona. Wadą takiego trawnika jest to, że wraz ze wzrostem trawy kiełkują także chwasty, których nasiona znajdują się w ziemi. Często zdarza się, że część wyjedzą ptaki, wywieje wiatr lub spłucze deszcz. Trzeba robić dosiewki i na efekt gęstego trawnika możemy się nie doczekać.
Zdjęcie pokazuje trawnik po 10 tygodniach od siewu

Trawnik z rolki

Trawnik z rolki jest polecany tym, którzy chcą osiągnąć piękny efekt w szybkim tempie. Można się nim cieszyć już po rozłożeniu. Zaletą trawnika z rolki jest to, że przykrywa nasiona chwastów. Trawa z rolki najczęściej ma ok 15 miesięcy i jest systematycznie nawożona, podlewana i koszona. Można ją stosować na terenach o znacznym nachyleniu. Plusem jest także możliwość zakładania trawników nawet późną jesienią, ponieważ trawa z rolki jest odporniejsza na mróz.
Zdjęcie pokazuje trawnik z rolki. Natychmiastowy efektFast Garden Rafał Siekierski
10-687 Olsztyn
Jaroty ul. Porcelanowa 42
NIP 582 146 70 84
REGON 281575300
Idea Bank
87 1950 0001 2006 0008 8533 0001
BGŻ
73 2030 0045 1130 0000 1169 6670Dział Handlowy ( godz. 8.00 - 18.00 )
tel. 532 400 401
tel. 55 243 67 05
mail: fastgarden@wp.pl
mail: biuro.fastgarden@wp.plFast Garden Olsztyn - Trawniki z rolkiPlantacja trawników:
14-520 Pieniężno
ul. Cieszęta 30A
woj. warm-mazurskie

Wykonanie FastGarden Joanna Jakubczak - Fast Garden Siekierski TRAWA Z ROLKI 19 0 0 0 0 0wideofilmowanie gorlice |pisanie wniosków unijnych
Regulamin oraz informacje o katalogu
powered by: skrypt katalogu otwarty.pl mini mod v2.0 | eYou | eHO
modified by: pkruk.com & wedan & pozycjonowanie
ilość wejść robota google 5 ilość wejść robota msn 0 ilość wejść robota yahoo 0 ilość wejść robota onet 0 ilość wejść robota netsprint 0 ilość wejść robota szukacz 0
Logo
Logo
Regulamin oraz informacje o katalogu
powered by: skrypt katalogu otwarty.pl mini mod v2.0 | eYou | eHO
modified by: pkruk.com & wedan & pozycjonowanie